Вибори у Греції: опозиція святкує перемогу

Після підрахунку 94 відсотків голосів права консервативна партія «Нова демократія» Кіріакоса Міцотакіса набирає майже 40%, в той час як коаліцію радикальних лівих сил СІРІЗА на чолі з прем’єр-міністром Алексісом Ципрасом підтримали лише 31,5% голосуючих.

Про це повідомляє Українська правда із посиланням на DW.

Таким чином, «Нова демократія» може розраховувати на абсолютну більшість в парламенті — 158 з 300 місць з урахуванням 50 додаткових мандатів, які, згідно з грецьким виборчим правом, отримує переможець виборів.

Це дозволить партії самостійно сформувати уряд. Ципрас вже подзвонив Міцотакісу і привітав його з перемогою, повідомили в штабі лідируючої партії.

Міцотакіс в ніч на понеділок, 8 липня, пообіцяв громадянам країни зниження податків, залучення інвестицій і пожвавлення економіки.

«Ми вибралися з порочного кола», − заявив він, пообіцявши, що «Греція гордо підніме голову».

Тим часом грецька націоналістична партія «Хрісі Авгі» («Золотий світанок»), відома своїми расистськими і ксенофобськими заявами, на цей раз не проходить до парламенту, не дивлячись на низький тривідсотковий бар'єр.

У той же час 10 місць в парламенті отримує ультраправа партія «Еллінікі лісі» («Грецьке рішення») екс-журналіста Кіріакоса Велопулоса. За партію за якою помічені проросійські симпатії проголосували 3,71 відсотка виборців.