У Львові господарів, які не прибирають за своїми улюбленцями, штрафуватимуть

Львів’ян, які під час вигулу собак не прибирають за ними екскрементів – штрафуватимуть.

Відповідну ухвалу сьогодні, 11 березня, прийняла сесія Львівської міськради. Своїм рішенням депутати внесли зміни до правил благоустрою міста, доповнивши її пунктом, що неприбирання господарями – власниками тварин або особами, які здійснюють вигул собак, – екскрементів за останніми на будь-якій території, включаючи територію під’їздів, сходових кліток, ліфтів, а також доріжок, тротуарів, газонів, тобто у місцях загального користування, передбачає накладення штрафу у розмірі від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів. Тобто, розмір штрафу становитиме від 340 грн до 1360 грн.

Як пояснила ініціатор ухвали депутатка Ірина Оршак, сесія ЛМР вже затвердила правила утримання й поводження з тваринами, які зазначають, що власники домашніх тварин зобов’язані прибирати за своїми вихованцями екскременти на будь-якій території. Однак, в правилах благоустрою міста такого обов’язку не передбачено, а така норма, згідно з законодавством, дає право накладати на порушників адміністративні штрафи.

Відтак, виконавчий комітет до 1 квітня має прийняти рішення щодо надання посадовим особам права складати відповідні протоколи про адміністративні правопорушення. А департамент містобудування спільно з районними адміністраціями до кінця квітня мають напрацювати кампанію для інформування мешканців міста щодо дотримання правил благоустрою та можливе накладення штрафів за їх порушення.