Танкери, що горять у Чорному морі, потрапили у шторм

У Чорному морі біля берегів Криму почався шторм, у цій зоні перебувають два танкери Maestro і Candy, що продовжують горіти після вибуху газу 21 січня.

Як повідомляє 8 лютого прес-служба Росморрічфлоту, погодні умови можуть сприяти обмерзанню, передає «Радіо свобода».

«Шторм накрив зону Чорного моря, близьку до Керченської протоки, в районі якої перебувають аварійні судна. Хвиля – до 3,5 метрів, температура – плюс два градуси, це означає, обмерзання періодичне на вітрі. Судна перебувають у штормових умовах», – уточнили в російському відомстві.

У прес-службі додали, що рятувальники фіксували «невеликий дрейф» танкера Candy, але зараз судно не рухається.

На танкерах Maestro і Candy досі триває пожежа. Напередодні в Росморрічфлоті повідомили, що кількість точок загорання на газовозах зросла до шести.

У Керченській протоці сталася пожежа на борту двох кораблів, які пливли під прапором Танзанії. Там перебували громадяни Індії та Туреччини. Загинули двоє.

Зазначалося, що вони задіяні до незаконних поставок газу в Сирію, починаючи з 2016 року.

Згодом кількість загиблих у пожежі на газових танкерах в Керченській протоці зросла до двох десятків. До кримських медиків доходила суперечлива й неповна інформація про стан постраждалих моряків.

Довідка IA ZIK.

21 січня біля берегів Криму сталися вибухи і пожежа на двох танкерах Maestro і Candy, що йшли під прапором Танзанії.

Танкер Maestro йшов у російський Темрюк, на його борту перебували 14 осіб ‒ громадяни Туреччини та Індії. На борту танкера Candy було 17 осі ‒ також громадяни Туреччини та Індії. За словами українського журналіста Андрія Клименка, танкери належать турецькій компанії Milenyum Denizcilik Gemi, що є «сирійському списку санкцій США». Російська професійна спілка моряків стверджує, що на газовозах не було колективного договору, а судновласник не вийшов на звязок після події в морі.

Танкери, на яких стався вибух і пожежа, були задіяні в незаконному перевезенні скрапленого газу до Сирії, стверджує Міністерство з питань тимчасово окупованих територій України.

З липня 2014 року уряд України офіційно припинив функціонування всіх портів анексованого Росією півострова, гавані Криму закриті для міжнародного судноплавства.