«Слуга народу» отримуватиме понад 0,5 млрд держфінансування, «За життя» і «ЄС» – понад 100 млн

Якщо офіційні результати виборів підтвердять дані екзит-полу, то державне фінансування отримають 11 партій, які отримали понад 2% голосів.

Про це повідомляє Громадське.

За законом «Щодо запобігання і протидії політичній корупції», партії, які набрали на виборах понад 2%, отримають державне фінансування на свою діяльність і повинні звітувати про використання цих коштів.

Згідно з даними національного екзит-полу, на виборах у Раду понад 2% набирають 11 партій, які і отримають гроші від держави в залежності від свого результату. Ці кошти партії отримуватимуть упродовж 5 років.

Так, найбільшу частку отримає президентська партія «Слуга народу» — 537 млн гривень кожного року, тобто понад 2,5 млрд за 5 років.

Далій йдуть:

«Опозиційна платформа — за життя» – 141 млн за рік;

«Європейська солідарність» – 109;

«Батьківщина» – 93;

«Голос» – 77;

«Сила і честь» – 54;

«Опозиційний блок» – 40;

«Партія Шарія» – 38;

«Радикальна партія Ляшка» – 34;

«Українська стратегія Гройсмана» – 27;

«Свобода» – 26.

Офіційні результати виборів ЦВК має оголосити до 5 серпня.

Як повідомлялося раніше, згідно з остаточними результатами Національного екзит-полу, 5%-й бар’єр для проходу до парламенту долають 5 партій. Політсила президента Володимира Зеленського отримує 44,2%, «Опозиційна платформа – За життя» Юрія Бойка – 11,4%, «Європейська солідарність» Петра Порошенка – 8,8%, «Батьківщина» Юлії Тимошенко – 7,4%, «Голос» Святослава Вакарчука – 6,5%.