Патріарх Кирил заявив, що РПЦ “замовили” знищити

Патріарх Московський Кирил вважає, що надання Константинополем Томосу Україні – це “глобальне замовлення” на руйнування Російської Православної Церкви. Про це він сказав у вівторок в Москві на зустрічі з учасниками фестивалю “Віра і слово”, передає російський “Інтерфакс”.

“Ставки дуже великі, і замовлення на руйнування єдності нашої церкви – це замовлення, яке має глобальний вимір”, – заявив Кирил. За його словами, комусь треба було нанести удар по цьому “острову свободи”. Кирил вважає, що російські православні “вільні від глобального обдурення і панування чужих думок”.

Він додав, що “трагедія України виходить за межі політичного поля, вона має містичний вимір”. Відзначається, що також він розповів про підготовку своєї закритої зустрічі з Патріархом Варфоломієм, яка пройшла в Стамбулі 31 серпня, і була останньою спробою дипломатичного вирішення конфлікту з Константинополем навколо України.

За словами очільника РПЦ, він пропонував константинопольській стороні провести зустріч на нейтральній території, наприклад в швейцарському місті Шамбезі.

Але Патріарх Варфоломій наполягав на зустрічі саме в його стамбульській резиденції, і Патріарха Кирила стали відмовляти у Москві від цього візиту, вважаючи, що для нього це буде принизливим. Він акцентував, що вже тоді, на цій зустрічі, позиція Патріарха Варфоломія щодо України було висловлено “досить різко і радикально”.