Мін’юст назвав тиском рішення суду щодо відкриття справи проти Яценюка і Петренка

Міністерство юстиції України вважає безпрецедентним тиском на Кабінет Міністрів рішення суду зобов’язати Національне антикорупційне бюро (НАБУ) відкрити кримінальне провадження проти колишнього прем’єр-міністра Арсенія Яценюка і міністра юстиції Павла Петренка.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

«Судове зобов’язання НАБУ порушити справу проти посадових осіб Кабінету Міністрів є безпрецедентним тиском на уряд, Мін’юст та юридичних радників світового рівня Latham & Watkins і HoganLovells, які захищають інтереси держави Україна на суму 5,5 млрд доларів США у справі проти акціонерів ПАТ «Укрнафта», – сказано в ньому.

Так, Міністерство юстиції заявляє, що розповсюджена у ЗМІ інформація щодо зловживання службовим становищем з боку вищого керівництва відомства в рамках придбання юридичних послуг для представництва держави Україна за позовами міноритарних акціонерів ПАТ «Укрнафта» в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма (Швеція) категорично не відповідає дійсності.

З огляду на те, що слухання за позовом проти України відбудуться на початку 2019 року, розповсюдження недостовірної інформації, на думку Мін’юсту, «спрямоване на дискредитацію інститутів, уповноважених захищати національні інтереси України в міжнародних судах».

Як повідомлялося раніше, Солом’янський районний суд Києва зобов’язав НАБУ зареєструвати відомості про злочини, вчинені прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком в 2014-2016 роках, міністром юстиції Павлом Петренком, в.о. держсекретаря, главою секретаріату держсекретаря Мін’юсту Оленою Косолапою, заступником глави Мін’юсту Ганною Онищенко та іншими посадовими особами.